Çocuklar enerji tasarrufunu öğreniyor!

| 19 Temmuz 2011 Salı

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, çocuklarda enerji tasarrufu bilinci oluşturmak amacıyla Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı Beşiktaş Deneme Bilim Merkezi’nde yaz boyunca çocuklara “Türkiye Enerjisini Topluyor” eğitimleri verecek. Ayrıca yaz boyunca 10 çocuk Profilo’dan aldıkları burs ile merkezdeki eğitimlere katılacak.

Profilo, Bilim Merkezi Yaz Okulu’nda çocuklara enerji tasarrufu eğitimi verecek“Türkiye Enerjisini Topluyor” projesi ile Türkiye’yi il il dolaşarak ev hanımlarını evlerindeki elektrikli aletlerin tasarruflu kullanılması konusunda bilinçlendiren Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, çocuklar arasında da enerji tasarrufu bilincinin yerleşmesine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı Beşiktaş Deneme Bilim Merkezi’nde yaz boyunca  “enerji tasarrufu”konusunda dersler verecek.

Beşiktaş Deneme Bilim Merkezi’nde her dönemi 15 gün süren ve 5 dönem halinde gerçekleştirilecek yaz okullarına katılan çocuklar, enerji tasarrufu konusunda Profilo eğitmeni tarafından verilecek “Türkiye Enerjisini Topluyor” konulu derse katılacaklar.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri ayrıca, 20 Haziran ve 2 Eylül tarihleri arasında 15 günlük 5 dönem halinde gerçekleşecek yaz okuluna katılacak 10 çocuğa da burs imkanı sağlıyor. Profilo bursu ile Beşiktaş Deneme Bilim Merkezi’ndeki yaz okuluna katılacak 7-13 yaşları arasındaki 10 çocuk  bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye ve geziye katılma imkanı bulacak,  enerji tasarrufu konusunda verilecek eğitime katılacaklar.

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı, Türkiye’de bilgi toplumu yaratmak; Türk toplumunun bilime, bilimsel düşünceye, gelişen teknolojilere, Türk ve dünya ekonomisinin lokomotif endüstrilerine ilgisini arttırmak; özellikle genç neslin, bilgi, beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine aktif eğitim ve öğretim ile katkıda bulunmak vizyonu ile kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.Vakfın kurucuları arasında, Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, TÜBA; İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi; İnşaat Mühendisleri Odası, İstanbul Sanayi Odası, İTÜ Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği; özel şirketler, toplum liderleri, akademisyenler, eğitimciler, iş adamları, sanatkarlar ve yöneticiler  de bulunuyor.

Paylaş:
Kategoriler: ÇOCUK


Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Editör


2006 yılından bugüne Naturey.com ekibine destek veriyor. Organik, ekolojik, yeşil ürün ve hizmetlerdeki yenilikleri izliyor. Sivil Toplum Kuruluşları ile iletişim halinde. Ekolojik yaşam konusunda haberleriniz, önerileriniz, yorumlarınız mı var? Ekolojikrehber.com sitesinin en altındaki iletişim linkinden ulaşacağınız iletişim formunu kullanarak ona iletebilirsiniz.