Büyük Anadolu Yürüyüşü [Video]

| 17 Temmuz 2011 Pazar

Büyük Anadolu Yürüyüşü Nisan 2011’de başladı. Doğayı yokeden projelere karşı bir yürüyüş bu…  Anadolu topraklarında son 20-30 yılda büyük bir yağma var. Bu yağmaya karşı “Anadolu’yu Vermeyeceğiz…” diyoruz.

Anadolu İnsanın İsyanı Büyük Anadolu Yürüyüşü

Değişik tarihlerde Türkiye’nin 11 değişik noktasından Ankara’ya yürüyüş başladı. En uzak nokta Artvin’di, Hasankeyf, İzmir, Muğla Köyceğiz, Trakya, İstanbul, İç Anadolu’dan yürüyüşler başladı. Kervanlar halinde yüründü.

www.vermeyoz.net internet sitesinden Büyük Anadolu Yürüyüşü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Doğa Derneği Projeler İletişim Koordinatörü Yeşim Can, Bilim Koordinatörü Süreyya İsfendiyaroğlu, Uluslararası İletişim Danışmanı Sedef Akman 27 Mayıs 2011 tarihinde Müjde FM ‘Yeşil’in Aslı’ adlı radyo programına konuk oldu.

Yeşil’in Aslı radyo programı Mart 2011 tarihinden itibaren her  Cuma saat 11.00-12.00 arası Müjde FM 89.6 frekansında (Marmara Bölgesi) canlı olarak yayınlanıyor. Her Cumartesi saat 16.00-17.00 arası ise programın tekrarı dinlenebiliyor.

“Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarının arandığı ‘Yeşil’in Aslı’ radyo programını www.mujdefm.com adresinden de dinleyebilirsiniz.

“Anadolu İnsanın İsyanı Büyük Anadolu Yürüyüşü” konulu Yeşil’in Aslı radyo program kaydını aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

[vimeo clip_id=”25298664″ width=”480″ height=”300″]

 

Paylaş:
Kategoriler: VİDEO, YEŞİL'İN ASLI


Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Aslı Dede


Ekolojik yaşama ilgisi olan iki arkadaşı ile birlikte 2006 yılında Naturey.com projesini hazırladı. O günden bugüne ekolojik yaşamı destekleyen kişi ve kuruluşlarla bağlantı halinde. Radyo programında "Yeşil Yaşam için neler yapabiliriz?" sorusunun cevabını konukları ile birlikte arıyor. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. Bersay İletişim, Futurekids Türkiye, Doğan Online (E-kolay.net), Borusan Elektronik (Otomax.com), Hürriyet Internet Grubu (Hurriyetemlak.com-Hurriyetoto.com) firmalarında çalıştı. Bemateks markalarının (Kanz, Pampolina, Steiff, Kathe Kruse, Doll) Pazarlama Müdürlüğü ve Bemateks anne-bebek-çocuk e-ticaret sitesi Kidycity.com yöneticiliğini yapıyor. e-ticaret, e-pazarlama eğitimleri veriyor.