Bal türleri ve faydaları nelerdir? [Video]

| 20 Haziran 2011 Pazartesi

Çiçek balı, kestane balı, çam balı, keçiboynuzu balı, karakovan balı… Bu balların aralarında ne farklar var? Çiçek balları polyflora bal ve monoflora bal olarak iki farklı türe ayrılıyor. Polen analizleri yapılarak balın türü anlaşılıyor.

Organik Arıcılık ve Organik BakÇam balı akciğere çok faydalıdır. Karakovan balı nedir? Farkı nedir? Alırken nelere dikkat edelim? Petekli balların farkı nedir?

Uluslararası Ödüllü Eğriçayır Organik Balı üreticisi Celal Çay 6 Mayıs 2011 tarihinde Müjde FM ‘Yeşil’in Aslı’ adlı radyo programına konuk oldu. Bu programda yukarıdaki  konular konuşuldu.

Yeşil’in Aslı radyo programı Mart 2011 tarihinden itibaren her  Cuma saat 11.00-12.00 arası Müjde FM 89.6 frekansında (Marmara Bölgesi) canlı olarak yayınlanıyor. Her Cumartesi saat 16.00-17.00 arası ise programın tekrarı dinlenebiliyor.

“Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarının arandığı ‘Yeşil’in Aslı’ radyo programını www.mujdefm.com adresinden de dinleyebilirsiniz.

“Bal türleri ve faydaları nelerdir?” konulu Yeşil’in Aslı radyo program kaydını aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

[vimeo clip_id=”25282604″ width=”480″ height=”300″]

 

Paylaş:
Kategoriler: VİDEO, YEŞİL'İN ASLI


Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Aslı Dede


Ekolojik yaşama ilgisi olan iki arkadaşı ile birlikte 2006 yılında Naturey.com projesini hazırladı. O günden bugüne ekolojik yaşamı destekleyen kişi ve kuruluşlarla bağlantı halinde. Radyo programında "Yeşil Yaşam için neler yapabiliriz?" sorusunun cevabını konukları ile birlikte arıyor. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. Bersay İletişim, Futurekids Türkiye, Doğan Online (E-kolay.net), Borusan Elektronik (Otomax.com), Hürriyet Internet Grubu (Hurriyetemlak.com-Hurriyetoto.com) firmalarında çalıştı. Bemateks markalarının (Kanz, Pampolina, Steiff, Kathe Kruse, Doll) Pazarlama Müdürlüğü ve Bemateks anne-bebek-çocuk e-ticaret sitesi Kidycity.com yöneticiliğini yapıyor. e-ticaret, e-pazarlama eğitimleri veriyor.