Türkiye’nin Önemli Doğa Alanları [Video]

| 18 Temmuz 2011 Pazartesi

Doğa Derneği’nin “Türkiye’nin Önemli Doğa Alanları” çalışması Türkiye’nin en zengin doğal alanları ile ilgili teknik bir envanter özelliği taşıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin çok değerli fotoğrafçılarının katkıları ile bu kitap bir görsel şölen oldu.

Türkiye'nin önemli doğa alanları ve Türkiye'nin Kelebek RehberiDoğa Derneği ayrıca 390 farklı türle “kelebek cenneti” olan Türkiye’nin kelebek rehberini yayımladı. 300’den fazla fotoğrafla birlikte her tür hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı “Türkiye’nin Kelebek Rehberi”nde tehlike altında olan türlere de dikkat çekiliyor.

Yeşil’in Aslı radyo programı Mart 2011 tarihinden itibaren her Cuma saat 11.00-12.00 arası Müjde FM 89.6 frekansında (Marmara Bölgesi) canlı olarak yayınlanıyor. Her Cumartesi saat 16.00-17.00 arası ise programın tekrarı dinlenebiliyor.

“Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarının arandığı ‘Yeşil’in Aslı’ radyo programını www.mujdefm.com adresinden de dinleyebilirsiniz.

 

“Türkiye’nin Önemli Doğa Alanları ve Türkiye’nin Kelebek Rehberi” konulu Yeşil’in Aslı radyo program kaydını aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

 

[vimeo clip_id=”25357261″ width=”480″ height=”300″]

 

Paylaş:
Kategoriler: VİDEO, YEŞİL'İN ASLI


Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Aslı Dede


Ekolojik yaşama ilgisi olan iki arkadaşı ile birlikte 2006 yılında Naturey.com projesini hazırladı. O günden bugüne ekolojik yaşamı destekleyen kişi ve kuruluşlarla bağlantı halinde. Radyo programında "Yeşil Yaşam için neler yapabiliriz?" sorusunun cevabını konukları ile birlikte arıyor. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. Bersay İletişim, Futurekids Türkiye, Doğan Online (E-kolay.net), Borusan Elektronik (Otomax.com), Hürriyet Internet Grubu (Hurriyetemlak.com-Hurriyetoto.com) firmalarında çalıştı. Bemateks markalarının (Kanz, Pampolina, Steiff, Kathe Kruse, Doll) Pazarlama Müdürlüğü ve Bemateks anne-bebek-çocuk e-ticaret sitesi Kidycity.com yöneticiliğini yapıyor. e-ticaret, e-pazarlama eğitimleri veriyor.