EkolojikRehber.com’dan merhaba!

| 2 Kasım 2010 Salı

Ekolojik yaşam için 2006 yılında 2 arkadaşımla birlikte bir yola çıktık. Naturey.com adresinden doğal ve organik ürünleri tüm Türkiye’ye ulaştırmaya başladık.

2006 yılında Türkiye’de organik ürün bilgisi ve sertifikalı ürün çeşidi çok azdı. Avrupa, ABD, Avustralya’daki yenilikleri ve ürün çeşitliliğini izliyor,  “Türkiye’de de olsa…” diye heyecanlanıyorduk. Organik kozmetik, tekstil ve temizlik ürünleri Türkiye’de satışa sunulmaya ve çeşit artmaya başladı. 2011 yılına geldiğimizde Türkiye’de organik ürün bilinci yerleşiyor ve her gün yeni çevre dostu ürünler tanıyoruz.

Ekolojik yaşam destekçileri Ekolojikrehber.com’da buluşuyor!

Tüketicinin kafası karışmış durumda, “organik” ürünler bir “trend” gibi görülüyor. Biz, genetiği ile oynanmamış, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ürünleri bir “trend” olarak görmedik, görmüyoruz. Sürdürülebilir bir yaşam için bilinçli bir seçim olarak görüyoruz.

Sağlıklı yaşam ürünlerini sizlerle buluştururken, organik ürün üreticileri ile tanıştık. Organik ürün çiftliklerini gezdik, gönüllü çalıştık. STK’lar ile dayanışma içindeyiz. Ekolojik yaşam destekçisi birçok dostumuz oldu. Sizleri tanıştırmak istiyoruz. 5. yılımızda ekolojik ve yeşil yaşam için bir online buluşma ve paylaşım platformu oluşturduk.

Ekolojikrehber.com adresinde, uzmanlar, yeşil ve ekolojik yaşam için farklı alanlarda çalışanlar deneyimlerini paylaşıyor.

Sizler de yorum yazarak görüş ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Ekolojikrehber.com hepimizin, onu hep birlikte büyüteceğiz.

Lütfen görüş, öneri ve yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Paylaş:
Kategoriler: GÜNCEL, YEŞİL'İN ASLI


ONE_COMMENT

Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Aslı Dede


Ekolojik yaşama ilgisi olan iki arkadaşı ile birlikte 2006 yılında Naturey.com projesini hazırladı. O günden bugüne ekolojik yaşamı destekleyen kişi ve kuruluşlarla bağlantı halinde. Radyo programında "Yeşil Yaşam için neler yapabiliriz?" sorusunun cevabını konukları ile birlikte arıyor. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. Bersay İletişim, Futurekids Türkiye, Doğan Online (E-kolay.net), Borusan Elektronik (Otomax.com), Hürriyet Internet Grubu (Hurriyetemlak.com-Hurriyetoto.com) firmalarında çalıştı. Bemateks markalarının (Kanz, Pampolina, Steiff, Kathe Kruse, Doll) Pazarlama Müdürlüğü ve Bemateks anne-bebek-çocuk e-ticaret sitesi Kidycity.com yöneticiliğini yapıyor. e-ticaret, e-pazarlama eğitimleri veriyor.