Kadınlar organik arıcılık öğreniyor!

| 15 Temmuz 2011 Cuma

Kadınların Ekonomik Hayata Katılımlarını Destekleyecek Politikalar Neler Olmalı? Bu sorudan yola çıkan Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kafkas Üniversitesi işbirliği ile Kars’ta 40 işsiz kadını istihdama kazandırmak amaçlı arıcılık ve organik bal üretimi eğitimine başladı.

Kadınlar organik arıcılık öğreniyorTürkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni kapsamında kadınların işgücüne katılımlarını arttırmak amacıyla Kadın İstihdamı programı geliştirildi.  Program Marmara Grubu Vakfı tarafından yürütülüyor ve izleniyor.

“Kars’lı Girişimci Kadın Balcılar projesi kapsamında ilk etap iş sahibi olmak isteyen 40 kadınla başladı ve kursiyerler teorik eğitimlerini tamamladı” diyen Marmara Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı AB Projeleri koordinatörü Müjgan Suver “Kendilerine verdiğimiz dört arılı kovan ve arıcılık malzemeleriyle iki arıcılık teknikerimizin refakatinde uygulamalı eğitime geçmişlerdir. Temmuz ayının sonuna kadar devam edecek olan proje çerçevesinde de 14 -15 Temmuz tarihlerinde Kars’ta sokak şenliği ve üretilen ballar halkın tanıtımına sunulacaktır. Bu çalışmaya başlayan kadınlarımızı bir kez daha tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca bizim kadın istihdamı konusundaki çalışmalarımız da farklı alanl arda aynı hızla devam edecektir” açıklamasında bulundu.

 

Paylaş:
Kategoriler: GÜNCEL, ORGANİK


Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Editör


2006 yılından bugüne Naturey.com ekibine destek veriyor. Organik, ekolojik, yeşil ürün ve hizmetlerdeki yenilikleri izliyor. Sivil Toplum Kuruluşları ile iletişim halinde. Ekolojik yaşam konusunda haberleriniz, önerileriniz, yorumlarınız mı var? Ekolojikrehber.com sitesinin en altındaki iletişim linkinden ulaşacağınız iletişim formunu kullanarak ona iletebilirsiniz.