Hakkımızda

Nasıl ve ne zaman yola çıktık?

Ekolojik yaşam için 2006 yılında 3 arkadaş bir yola çıktık. Naturey.com adresinden doğal ve organik ürünleri tüm Türkiye’ye ulaştırmaya başladık.

2006 yılında Türkiye’de organik ürün bilgisi ve sertifikalı ürün çeşidi çok azdı. Avrupa, ABD, Avustralya’daki yenilikleri ve ürün çeşitliliğini izliyor,  “Türkiye’de de olsa…” diye heyecanlanıyorduk. Organik kozmetik, tekstil ve temizlik ürünleri Türkiye’de satışa sunulmaya ve çeşit artmaya başladı. 2011 yılına geldiğimizde Türkiye’de organik ürün bilinci yerleşiyor ve her gün yeni çevre dostu ürünler tanıyoruz.

Ekolojik yaşam destekçileri Ekolojikrehber.com’da buluşuyor!

Tüketicinin kafası karışmış durumda, “organik” ürünler bir “trend” gibi görülüyor. Biz, genetiği ile oynanmamış, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ürünleri bir “trend” olarak görmedik, görmüyoruz. Sürdürülebilir bir yaşam için bilinçli bir seçim olarak görüyoruz.

Sağlıklı yaşam ürünlerini sizlerle buluştururken, organik ürün üreticileri ile tanıştık. Organik ürün çiftliklerini gezdik, gönüllü çalıştık. STK’lar ile dayanışma içindeyiz. Ekolojik yaşam destekçisi birçok dostumuz oldu. Sizleri buluşturmak ve tanıştırmak istiyoruz. 5. yılımızda ekolojik ve yeşil yaşam için bir online buluşma ve paylaşım platformu oluşturduk.

Ekolojikrehber.com adresinde uzmanlar, yeşil ve ekolojik yaşam için farklı alanlarda çalışanlar deneyimlerini paylaşıyor.

Sizler de yorum yazarak görüş ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Ekolojikrehber.com hepimizin, onu hep birlikte büyüteceğiz.

Biz Kimiz?

Aslı Dede

Aslı Dede – Pazarlama – Ürün & İş Geliştirme

İÜ Kamu Yönetimi lisans, İÜ Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu.

Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online E-kolay.net, Borusan Otomax.com, Hürriyet İnternet Grubu Hurriyetemlak.com projelerinde görev aldı. Üniversitelerde e-ticaret ve e-pazarlama  eğitimleri veriyor.

2006’da Naturey.com kurucu ortağı oldu. Ocak 2011’de Ekolojikrehber.com’u hazırlayan ekipte yer aldı.

Mart 2011’den bugüne Yeşil’in Aslı radyo programını hazırlayıp sunuyor. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusuna konukları ile birlikte cevap arıyor.

 

Onur YaşarOnur Yaşar – Yazılım & Tasarım & Ürün Geliştirme

YTÜ Matematik Mühendisliği eğitimi aldı. KHÜ İletişim Tasarımı mezunu.

Öğrenci iken başladığı Evrensel Bilişim’de 2006 yılına kadar çalıştı.

PHP, MYSQL, HTML, CSS, Javascript, jQuery konularında uzman. İnternet bazlı projeler için Web Programlama yapıyor. Dipnot İletişim’e Web Geliştirme Uzmanı olarak destek veriyor.

2006’da Naturey.com kurucu ortağı oldu.

Ocak 2011’de Ekolojikrehber.com’u hazırlayan ekipte yer aldı.

 

Murat İlhan

Murat İlhan – Finans ve İdari İşler-Operasyon

İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Kurtsan İlaç’ta çalıştı.

Türkiye’de internet sektörünün temellerinin atıldığı dönemde Evrensel Bilişim ve Gelecek AŞ’de kurucu ortak oldu.

2006’da Naturey.com kurucu ortağı oldu.

Ocak 2011’de Ekolojikrehber.com’u hazırlayan ekipte yer aldı.