Kullanım Koşulları & Yayın İlkeleri

Ekolojikrehber.com Yayın İlkeleri ve Kullanım Şartları zaman içinde güncellenebileceği için kullanıcılar tarafından periyodik olarak takip edilmesi önerilir. Üye, siteyi ziyaret ettiği ya da siteye bilgi girişi yaptığı andan itibaren, bu metinde yer alan maddeler yürürlüğe girer.

Kullanım Şartları Anlaşması, kullanıcının Ekolojikrehber.com internet sitesini kullanım şart ve koşullarını belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Kullanıcı, siteyi ziyaret etmekle ve kullanmakla tüm şart ve koşulları kabul etmiş sayılır.

www.ekolojikrehber.com sitesini kullanan ziyaretçi ve üyeler, herhangi bir kullanıcının yasal ve ahlaki olmayan davranışlarından Ekoloijkrehber.com’un sorumlu tutulamayacağını, kullanım ilkelerinin zaman zaman değiştirebileceğini, bağlantı-link verilen ama denetleyemediği sitelerin içeriklerinden veya bilgisayarına verecek zararlardan sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılır.

Ekolojikrehber.com’da yayınlanan tüm yorumların içeriğinden yorumun yazarı sorumludur. Doğrudan siyasi amaç, reklam ve üçüncü şahıslara hakaret içeren yazılar ve yorumlar kesinlikle yayınlanmaz.

Sitede yer alan yazılı, görüntülü ve sesli fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca güvence altındadır. Ekolojikrehber.com’un yazılı izni olmadığı sürece sitede yer alan bilgiler; başka bir bilgisayara yüklenemez, değiştirilemez, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yeniden yayınlanamaz, postalanamaz, dağıtılamaz. Sitede bulunan yazılım ve tasarımların her hakkı Ekolojikrehber.com’a aittir.

Ekolojikrehber.com, bazıları kendine, bazıları ise üçüncü şahıslara ait telif hakkına konu olan metin, fotoğraf, grafik, ses, müzik dahil bilgi ve materyalleri barındırmaktadır. Böylece tüm Ekolojikrehber.com içeriği, toplu eser/derleme olarak telif hakkına sahiptir. Kullanıcı, sadece kişisel kullanım için kopyalama hakkına ve yetkisine sahip olduğunu kabul eder ve Ekolojikrehber.com’un özel izni olmadıkça sitedeki içerik ve materyallerin üzerinde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, yayınlayamaz, satamaz veya yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Bu tür usulsüz kullanım halinde uygun hukuki tedbirler alınacaktır.

Ekolojikrehber.com üyesi, şifrelerinin güvenliğini sağlamanın kendi sorumluluğunda olduğunu bilir. Ekolojikrehber.com, doğru olmayan bilgilerden kaynaklanabilecek kayıplardan sorumlu değildir.

Ekolojikrehber.com; yanlış, eksik, yanıltıcı ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda, çeşitli yollarla siteye yapılan saldırılar sırasında, virüs nedeniyle sitenin yapısının bozulmasıyla sitesini kullanıcılara kapatabilir.

Kullanıcı, bu siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir anlaşmazlık ve sorun oluşması halinde bu ihtilafın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılır.