Bölgesel Çevre Merkezi REC Türkiye

| 7 Haziran 2011 Salı

Bölgesel Çevre Merkezi (REC), bağımsız uluslararası bir kuruluştur. 1990 yılından bu yana çalışmalar yürüten REC, tarafsız ve kâr amacı gütmeyen bir yapıya sahiptir.

Bölgesel Çevre Merkezi REC TürkiyeREC, sürdürülebilir kalkınmanın çeşitli alanlarında çalışarak, paydaşlara çevre politikaları, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji, çevresel bilgi ve atık yönetimi gibi konularda etkin çözümler üretmeleri için destek vermektedir.

17 ülkedeki ofis ağı ve bu ofislerde çalışan 100’ün üzerinde uluslararası uzman ekibi ile REC, çalıştığı bu ülkelerde önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Bu ofisler bulundukları ülke sınırlarını aşan bir tecrübe ve etkinliğe sahiptir ve giderek genişleye  Avrupa sınırları içinde ortak pek çok çalışma yürütmektedir.

REC Türkiye Ülke Ofisi (REC Türkiye), kuruluş belgesinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, Mayıs 2004 tarihinde Ankara’da çalışmalarına başlamıştır.

REC Türkiye, hükümetler, sivil toplum kuruluşları  (STK’lar), özel sektör ve diğer çevresel paydaşlar arasında işbirliğini destekleyerek ve bilgi paylaşımı ve çevresel karar alma süreçlerine halkın katılımını sağlayarak Türkiye’de çevre sorunlarının çözülmesindeetkin rol oynamaktadır.

Farklı finansal kaynaklar aracılığı ile yürütmekte olduğu çalışmalar çerçevesinde, REC Türkiye’nin genel amacı, Türkiye’nin çevre konusunda hukuki, kurumsal, teknik ve yatırım alanlarına yönelik kapasitesini güçlendirmek, böylelikle de AB çevre müktesebatının etkili bir şekilde uygulanması sürecini hızlandırmaktır.

Adres: İlkbahar Mahallesi 15. Cd. 296. Sk. No:8 06550 Yıldız Çankaya / Ankara
Tel: +90 (312) 491 95 30
Web: www.rec.org.tr

 

Paylaş:
Kategoriler: Sivil Toplum, TOPLUM


Yorum Gönder

Yorum göndermek için kayıtlı olmalısınız. Ekolojik Rehber'e üye olmak için tıklayın.Yazar Hakkında

Editör


2006 yılından bugüne Naturey.com ekibine destek veriyor. Organik, ekolojik, yeşil ürün ve hizmetlerdeki yenilikleri izliyor. Sivil Toplum Kuruluşları ile iletişim halinde. Ekolojik yaşam konusunda haberleriniz, önerileriniz, yorumlarınız mı var? Ekolojikrehber.com sitesinin en altındaki iletişim linkinden ulaşacağınız iletişim formunu kullanarak ona iletebilirsiniz.